Najnowsze

Wieści z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team

Czerwiec 21, 2016
Wieści z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
Ambasadorzy
0

Agnieszka Skalniak po okresie rekonwalescencji i budowania formy na wysokogórskich obozach kadry, w pięknym stylu wróciła do ścigania. Mistrzyni Europy juniorek wygrała jazdę na czas i wyścig ze startu wspólnego Pucharu Polski w Chrzypsku Wielkim.

 

IMG_260555

Od lewej: Martyna Klekot (TKK Pacific), Agnieszka Skalniak (TKK Pacific), Ewelinę Szybiak (Atom Dzierżoniów), Klaudia Radziszewska (TKK Pacific).

Wielbiciele talentu Agnieszki Skalniak mogą spać spokojnie. Nasza mistrzyni po okresie „wyciszenia” spowodowanego najpierw kontuzją, później koncentracją na egzaminach maturalnych a wreszcie budowaniu formy na obozach kadry na Wyspach Kanaryjskich, wróciła do ścigania. Uczyniła to w pięknym stylu wygrywając najpierw jazdę indywidualną na czas na dystansie 17 km. Agnieszka wyprzedziła swoją koleżankę klubową Martynę Klekot i Ewelinę Szybiak (Atom Dzierżoniów). Czwarty rezultat na trasie czasówki w Chrzypsku Wielkim (Wielkopolska) wykręciła Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). W rywalizacji juniorek Karolina Perekitko była druga.

Następnie liderka toruńskich Fitnessek wygrała wyścig ze startu wspólnego na dystansie 80 km. Druga na mecie zameldowała się Ewelina Szybiak, a trzecia finiszowała Martyna Klekot.

– To był ostatni, szkoleniowy start przed mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym – podsumowuje Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific. – Jak widać po wynikach dyspozycja zawodniczek rośnie, Agnieszce Skalniak było potrzebne takie przetarcie po powrocie ze zgrupowania wysokogórskiego, zwycięstwa zawsze podbudowują ducha. Cały zespół „Fitnessek” zasłużył na pochwałę. Od środy startujemy w krajowym czempionacie w Świdnicy. Trzymajcie kciuki za zawodniczki i zawodników toruńskiego Pacifiku.

IMG_2613666

Złoto: Agnieszka Skalniak (TKK Pacific), Srebro: Ewelina Szybiak (Atom Dzierżoniów), Brąz: Martyna Klekot (TKK Pacific)

Rozkład jazdy w Świdnicy
W środę 22 czerwca w Świdnicy (siedzibie Szkoły Mistrzostwa Sportowego) rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, będące jednocześnie ostatnią kwalifikacją do igrzysk olimpijskich.

W środę (22.06) odbędzie się konkurencja jazdy indywidualnej na czas we wszystkich kategoriach. Juniorki (m.in. Klaudia Perekitko) mają do pokonania 13 km; juniorzy, orliczki (U-23) i elita kobiet (m.in. Martyna Klekot i Agnieszka Skalniak) pokonają 26 km; orlicy (U-23) – 39 km, a elita mężczyzn (m.in. Michał Kwiatkowski ) – 52 km. W piątek (24.06) o koszulki mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego powalczą juniorki (Perekitko) – 75 km i juniorzy (m.in. Piotr Klimkowski ) – 125 km. W sobotę (25.06) najciekawsze z perspektywy TKK Pacific wyścigi. Najpierw do walki o medale staną orlicy (kat. U-23, m.in. Patryk Zlotowicz) – 148 km oraz orliczki i elita kobiet (m.in. Martyna Klekot, Agnieszka Skalniak i Klaudia Radziszewska) – 111 km. W niedzielę (26.06) wyścig klasyczny elity mężczyzn na dystansie 222 k m z udziałem wychowanków TKK Pacific Toruń: Michała Kwiatkowskiego, Michała Gołasia (obaj Team SKY), Łukasza Wiśniowskiego (Etixx-Quick Step), Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal), Łukasza Owsiana (CCC Polkowice).

Comments are closed.