Najnowsze

Wieloletni liderzy Giant Global Group, King Liu i Tony Lo, przechodzą na emeryturę

Styczeń 13, 2017
Wieloletni liderzy Giant Global Group, King Liu i Tony Lo, przechodzą na emeryturę
Ogólne
0

Firma Giant Manufacturing ogłosiła historyczne zmiany w kierownictwie. Założyciel firmy King Liu postanowił zrezygnować ze stanowiska Prezesa Zarządu, a Tony Lo ze stanowiska Dyrektora Zarządzającego, gdyż z końcem 2016 r. obaj przeszli na emeryturę.

1 stycznia 2017 roku dotychczasowa Wiceprezes i Główna Dyrektor Finansowa Bonnie Tu została powołana na stanowisko nowego Prezesa Zarządu Giant Global Group, a Young Liu, dotychczasowy Dyrektor Działu Operacyjnego i syn Kinga Liu, został nowym Dyrektorem Zarządzającym.

Według firmowego oświadczenia „Pani Bonnie Tu i Pan Young Liu wraz z profesjonalnym zespołem kierowniczym staną na czele firmy Giant, aby mogła nadal zapisywać karty historii branży rowerowej”.

W swoim oświadczeniu nowy Dyrektor Zarządzający firmy stwierdził, że kierownictwo skupi się na trzech kluczowych celach operacyjnych: „wykorzystanie inteligentnych technologii, integracja internetowego i tradycyjnego kanału sprzedaży oraz oferowanie produktów i usług w pełni dostosowanych do potrzeb klientów.”

„Naszym nadrzędnym celem jest przekształcenie Gianta w firmę usługową, która specjalizuje się w komunikacji z klientami i zdobywaniu ich lojalności”.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się pod koniec grudnia, Tu wyraziła wdzięczność dla Kinga Liu i Tony’ego Lo za ich pracę, dzięki której Giant w ciągu minionych 44 lat przeistoczył się z niewielkiej fabryki w Taichung w jednego z wiodących międzynarodowych producentów rowerów.

Stwierdziła, że chciałaby, aby w przyszłości firma była zarządzana bardziej jak zespół Tour de France, w którym każdy członek odgrywa istotną rolę.

„Nowe kierownictwo naszej firmy planuje dokonać przejścia od silnego i zcentralizowanego zarządzania, które praktykowane było przez ostanie cztery dekady do bardziej profesjonalnego stylu opartego na pracy zespołowej,” powiedziała.

Young Liu powiedział, że pomimo spadku jaki w roku 2016 zanotował rynek rowerowy, to nadal istnieją obszary wzrostu dla Gianta, szczególnie w takich kategoriach jak rowery elektryczne, rowery wykonane z włókna węglowego, czy marka Liv. Podkreślił, że chciałby, aby w przyszłości Giant z wiodącego globalnego producenta rowerów przekształcił się w firmę bardziej skoncentrowaną na usługach, oferowanych zarówno w tradycyjnych salonach, jak i w kanale internetowym. Stwierdził, że w październiku firma wyznaczyła 14 dyrektorów odpowiedzialnych za takie obszary jak marketing, sprzedaż, kwestie prawne, polityka kadrowa i produkcja, a ich zadaniem będzie wprowadzenie reform mających ułatwić proces podejmowania decyzji i umożliwić firmie szybsze przystosowywanie się do zmian.

Zmiany w Zarządzie Giant Polska

Zmiany nastąpiły także w Zarządzie Giant Polska. Z końcem minionego roku założyciele firmy Giant Polska, Maciej Lepieszkiewicz i Zbigniew Rodziewicz, zdecydowali się zakończyć pracę na dotychczasowych stanowiskach Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego, ustępując jednocześnie z pełnienia funkcji Członków Zarządu Giant Polska. Pozostają w firmie, pełniąc funkcje doradców nowego Zarządu. Cały zespół Giant Polska serdecznie dziękuje za wprowadzenie marek Giant i Liv na rynek Polski i 25 lat wspólnej pracy.

Z dniem 1 stycznia 2017 roku do Zarządu Spółki powołana została Magdalena Stańczak, która objęła stanowisko Dyrektora Generalnego. Magdalena Stańczak dołączyła do zespołu Giant Polska w 1998 roku, a do końca ubiegłego roku zajmowała stanowisko Dyrektora Sprzedaży.

6 stycznia w siedzibie firmy na Tajwanie odbyło się pożegnalne przyjęcie dla założycieli firmy, Kinga Liu i Tony’ego Lo. Z tej okazji pracownicy Giant Polska przygotowali film z podziękowaniami za wspólne lata pracy, motywacji i nieustannej inspiracji. Zachęcamy do oglądania! 🙂

Comments are closed.