Najnowsze

Puchar Polski w Gostyniu

Maj 23, 2016
Puchar Polski w Gostyniu
Ambasadorzy
0

Martyna jak Marcel Marcel Kittel bohaterem Giro d’Italia, a Martyna Klekot (na zdjęciu głównym) bohaterką Pucharu Polski w Gostyniu. Nasza „Fitnesska” w pięknym stylu wygrała wyścig ze startu wspólnego elity kobiet, w czasówce zajęła drugie miejsce.

W Gostyniu odbyła się druga edycja Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. To były bardzo udane zawody dla TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Na pierwszy plan wysunęła się Martyna Klekot, która zwyciężyła w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 95 km. „Fitnesska” przyjechała samotnie na metę osiągając blisko 4-minutową przewagę nad peletonem. To swoisty nokaut! Na czwartym miejscu uplasowała się Agnieszka Skalniak, która w grupie pościgowej finiszowała za Łucją Pietrzak (Mat Atom Sobótka) i Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik). W klasyfikacji orliczek Agnieszka była trzecia. Dobrze spisała się Karolina Perekitko, zajmując drugie miejsce w rywalizacji juniorek. Wyprzedziła ją jedynie Wiktoria Pikulik (Nowatex Ziemia Darłowska).

11odlewejMartynaKlekotAlicja-RatajczakEdytaJasińskaAgnieszka-Skalniak

Od lewej: Martyna Klekot – Alicja Ratajczak – Edyta Jasińska – Agnieszka Skalniak

 

 

 

 

 

 

 

Martyna Klekot, TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień wcześniej panie rywalizowały w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 15 km. I tu również w głównych rolach wystąpiły torunianki. Martyna Klekot zajęła drugie miejsce przegrywając z Alicją Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik) jedynie o 0,76 sekundy! Trzeci czas wykręciła Edyta Jasińska, a czwarty wynik osiągnęła Agnieszka Skalniak (obie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). W klasyfikacji zawodniczek do lat 23 Agnieszka zajęła drugą lokatę.

Dziewczyny zbijają punkty

Kolejny pracowity tydzień miały również nasze dwie olimpijki, Edyta Jasińska oraz Natalia Rutkowska, które przed startem w PP w Gostyniu ścigały się na torze w Prostejovie na międzynarodowe GP Czech, gdzie zdobywały cenne pkt-y w rankingu UCI. W Scratchu całe podium zajęły reprezentantki Polski, najszybsza okazała się Justyna Kaczkowska której udało się odjechać z Natalią Rutkowską, a najszybciej z grupy finiszowała Edyta Jasińska. W wyścigu Australijskim wygrała Lucie Hochmann (Czechy)., druga była Edyta Jasińska, trzecia Jarmila Machacova (Czechy). W wyścigu punktowym wygrała Justyna Kaczkowska, druga była Edyta Jasińska, 3 Jarmila Machacova, a 4 Natalia Rutkowska. Cieszy świetna postawa Polek, które startowały tylko w 3-osobowym składzie i spisały się świetnie w walce z bardzo liczną reprezentacją Czech i Słowacji.

– W maju zaczyna się poważne ściganie, a my sięgamy regularnie po zwycięstwa – cieszy się Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. – Na duże słowa pochwały zasłużyła Martyna Klekot, która udowadnia, że jest wszechstronną zawodniczką. Tydzień temu wygrała eliminację mistrzostw Polski w kryterium ulicznym w Lubawie, teraz triumfowała w wyścigu klasycznym w Gostyniu. Odjechać na cztery minuty czołówce polskiego peletonu kobiet to nie lada wyczyn! Sukces tym bardziej cenny, że na trasie w Gostyniu było wietrznie i upalnie. Cieszy mnie postawa całego teamu. „Fitnesski” kręcą coraz lepiej, dyspozycja rośnie, zwycięstwa i miejsca na podium dodają nam pewności siebie.

 

 

 

 

Comments are closed.