Najnowsze

PEREKITKO OZŁOCONA, BRĄZ DLA SKALNIAK

Czerwiec 28, 2016
PEREKITKO OZŁOCONA, BRĄZ DLA SKALNIAK
Ambasadorzy
0

Z dwoma medalami, złotym i brązowym wracają kolarki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team z mistrzostw Polski w Świdnicy. Tytuł mistrzyni Polski juniorek zdobyła Karolina Perekitko. Agnieszka Skalniak trzecią „orliczką” w kraju.

Na dolnośląskich trasach wokół Świdnicy o tytuły mistrzów Polski rywalizowali kolarze w kategoriach junior, młodzieżowiec i elita. Najpierw zawodniczki i zawodnicy startowali w jeździe indywidualnej na czas. Najwyższą czwartą lokatę zajęła Agnieszka Skalniak w kat. U-23 („orliczki”), piąta była Klaudia Radziszewska. W elicie pań na ósmej pozycji uplasowała się Martyna Klekot.

Finsh-Karolina-Perekitko11

Finisz Karoliny Perekitko

Znacznie lepiej poszło „Fitnesskom” w wyścigach ze startu wspólnego. Złoty medal i biało-czerwoną koszulkę z orłem dedykowaną mistrzyni Polski wywalczyła Karolina Perekitko (TKK Pacifc Nestle Fitness Cycling Team), na dystansie 75 km. Na 25-km rundzie okrążeniu znajdował się jeden, ok. 2,5-kilometrowy podjazd i to na nim rozegrał się wyścig. Podczas drugiej wspinaczki peleton się rozerwał, a na czoło wyszło 6 zawodniczek: Katarzyna Migdoł (Author Pszczyna), Wiktoria Pikulik (Ziemia Darłowska), Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), Nikola Różyńska (Stal Grudziądz), Aurela Nerlo (Atom Dzierżoniów) i Ewelina Sikora (WLKS Krakus). Na finiszu najwięcej mocy w nogach zachowała Perekitko i to ona została nową mistrzynią Polski. Srebro wywalczyła Ewelina Sikora, brąz Nikola Różyńska.

Podium-Karolina-Perekitko11

Podium: Karolina Perekitko (TKK Pacifc Nestle Fitness Cycling Team), Ewelina Sikora (WLKS Krakus), Nikola Różyńska (Stal Grudziądz)

– Gdy zaatakowałyśmy na drugiej rundzie i uzyskałyśmy solidna przewagę uwierzyłam, że jesteśmy w stanie dojechać do mety. Wszystkie dziewczyny zgodnie współpracowały, aż do ostatniego podjazdu, gdzie doszło do kilku ataków. Zdołałam wjechać na szczyt w czołówce i wiedziałam, że mam spore szanse w sprincie. Najbardziej obawiałam się Nikoli Różyńskiej. To ona rozpoczęła sprint, ale tuż przed metą „wyszłam jej z koła” i sięgnęłam po wygraną– mówi Karolina Perekitko. Zawodniczka obroniła dla Pacifiku tytuł mistrzyni Polski juniorek, bo przed rokiem w tej konkurencji triumfowała Agnieszka Skalniak.

W rywalizacji elity pań oraz orliczek (U-23) ton rywalizacji nadawały zawodniczki z grup worldtourowych Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv) i Anna Plichta (BTC Ljubljana), które nad resztą stawki wypracowały 10 minutową przewagę. Brąz zdobyła Małgorzata Jasińska (Ale Cippolini). Niewiadoma jednocześnie triumfowała w gronie „orliczek”, srebro wywalczyła Alicja Ratajczak (Jedynka Mróz Kórnik) a na trzecim stopniu podium stanęła Agnieszka Skalniak, piąta była Klaudia Radziszewska (obie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

Podium-U-2311

Podium U-23: Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv), Anna Plichta (BTC Ljubljana), Małgorzata Jasińska (Ale Cippolini).

– Na trudnej trasie profilem przypominającej tę z igrzysk w Rio najlepiej radziły sobie zawodniczki obścigane w największych światowych wyścigach kobiet – mówi Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowym . – Mam satysfakcję, że obie kolarki Kasia Niewiadoma i Ania Plichta reprezentowały swego czasu toruński Pacific, a teraz nadają ton kobiecemu peletonowi w Polsce. Bardzo pozytywnie oceniam występ Agnieszki Skalniak, która przeszła z kategorii junior do orliczek i rywalizowała z 3 lata starszymi zawodniczkami.

Finisz-Agnieszka-Skalniak1

Agnieszka Skalniak na finiszu

Comments are closed.