Najnowsze

MISTRZOWIE WYBIERAJĄ GIANT: Tom Dumoulin

Lipiec 22, 2016
MISTRZOWIE WYBIERAJĄ GIANT: Tom Dumoulin
Ambasadorzy
0

Grupa zawodników reprezentujących Gianta wybiera się na początku sierpnia do Brazylii, aby wziąć udział w różnych zmaganiach kolarskich zorganizowanych w ramach Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Zawodnicy z Australii, Austrii, Francji, Niemiec i Holandii będą w Rio podczas ceremonii rozpoczęcia Olimpiady 5 sierpnia.

Tom Dumoulin z Holandii jest jednym z kilku reprezentantów zespołu szosowego Giant-Alpecin, który skupia się na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Dwudziestopięciolatek ma w tym roku bardzo dobrą passę – do jego sukcesów można zaliczyć zwycięskie ucieczki grupowe podczas Mistrzostw Holandii w jeździe na czas w czerwcu i wygranie dwóch etapów Tour de France w lipcu.

Imponująca wygrana trzynastego etapu Tour de France, czyli liczącego 37,5 km wyścigu na czas odbywającego się w francuskim departamencie Ardèche, uczyniła Dumoulina faworytem nadchodzących Igrzysk Olimpijskich. Ta wygrana we Francji była wisienką na torcie po zwycięstwie w „królewskim etapie”, podczas którego Dumoulin podjął samotną ucieczkę w strugach deszczu i jako pierwszy dotarł do górskiej mety dziewiątego etapu w Andorze.

Dzięki triumfom podczas Tour de France Dumoulin dołączył do nielicznego grona zawodników, którym udało się wygrać poszczególne etapy podczas trzech najważniejszych wyścigów, tzn. poza wspomnianym już Tour de France, także Giro d’Italia i Vuelta a España. Teraz skupia całą swoją uwagę na Rio, startując 6 sierpnia wyścigu szosowym, a potem w najważniejszym dla siebie wydarzeniu, czyli czasówce mężczyzn, która odbędzie się 10 sierpnia.

Dwóch innych zawodników zespołu Giant-Alpecin, Georg Preidler z Austrii i Simon Geschke z Niemiec także wezmą udział zarówno w wyścigu szosowym jak i w jeździe na czas. Trzeci członek zespołu, Warren Barguil z Francji, będzie uczestniczył w zmaganiach szosowych mężczyzn.

Piąty zawodnik Gianta, Australijczyk Aaron Royle, wystartuje w triatlonie mężczyzn, który odbędzie się 18 sierpnia.

Oto lista wszystkich zawodników Gianta, którzy wezmą udział w zmaganiach w Rio:

 

Wyścig szosowy mężczyźni (6 sierpnia)

Warren Barguil, France

Tom Dumoulin, Holandia

Simon Geschke, Niemcy

Georg Preidler, Austria

 

Jazda na czas mężczyzn (10 sierpnia)

Tom Dumoulin, Holandia

Simon Geschke, Niemcy

Georg Preidler, Austria

 

Triatlon mężczyzn (18 sierpni)

Aaron Royle, Australia

 

Comments are closed.