Najnowsze

Kolejne sukcesy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń na torze i szosie

Czerwiec 10, 2016
Kolejne sukcesy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń na torze i szosie
Ambasadorzy
0

Nasza Fitnesska Pamela Rutkowska rozkręca nóżkę przed Rio! Torunianka w pięknym stylu triumfowała w omnium na międzynarodowych zawodach torowych UCI na Litwie. W Polsce na szosie nie miała sobie równych Martyna Klekot, wygrywając jazdę na czas w Pucharze Polski w Turawie!

 

Martyna-Klekot

 

 

 

 

 

 

 

 

Im bliżej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro tym lepszą dyspozycję prezentują nasze torówki z Nestle Fitness Cycling Team. Tym razem z dobrej strony pokazała się Natalia Pamela Rutkowska wygrywając omnium (kolarski wielobój na torze) w litewskim Poniewieżu (Panevezys), wyprzedzając inne reprezentantki Polski – Justynę Kaczkowską i Łucję Pietrzak. W konkurencjach indywidualnych nieźle spisywała się Edyta Jasińska, ale uczestniczyła w kraksie w wyścigu eliminacyjnym i nie ukończyła omnium.

TKK Pacific przyspiesza

Tymczasem na polskich szosach nie zwalnia tempa Martyna Klekot. Zawodniczka TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team wygrała zawody Pucharu Polski w jeździe indywidualnej na czas. W Turawie (woj. opolskie) „Klekotka” okazała się najlepsza w samotnej walce z czasem. Dystans 10 km, przejechała w 13 minut i 6 sekund ze średnią 46 km/godz!!! Drugie miejsce zajęła Alicja Ratajczak (Mróz Colnago Jedynka Kórnik), a trzecie Paulina Brzeźna-Bentkowska (Mat Atom Sobótka). Na trzecim stopniu podium w rywalizacji juniorek stanęła Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

Cezary Łączkowski zadbał o honor mężczyzn podczas Pucharu Polski – Memoriał Joachima Halupczoka zajmując 2 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego, juniorzy młodsi mieli do pokonania 90 km wokół Turawy (woj. Opolskie) Mimo licznych prób rozerwania głównej grupy o losach wyścigu decydował finisz z peletonu, najszybszy okazał się Mateusz Jakubasz (UKS Koźminianka Koźminek) przed Cezarym Łączkowskim (TKK PACIFIC) i Wiktorem Richterem (UKS Koźminianka Koźminek) bardzo dobrze spisał się również nasz drugi zawodnik Daniel Śliwka który zajął ósme miejsce.

– Kolarska wiosna rozpala głowy i mięśnie naszych zawodniczek, które dorzucają kolejne sukcesy do klubowej kolekcji – mówi Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. – Wielkie słowa uznania dla Natalii Pameli Rutkowskiej. „Pamcia” pokazała na Litwie kolarską klasę i dojrzałość torową wygrywając w omnium. Zdobyła kolejne punkty dla Polski do rankingu UCI i umocniła swoją pozycję w kadrze olimpijskiej. Tak trzymać! A o tym, że gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, przekonała się Edyta Jasińska. „Edzia” miała kraksę, trochę się „poszlifowała” Brawa należą się też Martynie Klekot, która wreszcie wygrała „czasówkę” w Pucharze Polski. Pamiętamy jej niższe lokaty przegrywane ułamkami sekund, tym razem to Martyna okazała się lepsza o błysk szprychy. Poza wielkim kolarstwem, chciałbym docenić też jedną małą imprezę – festyn sportowy dla dzieci w Gminie Zbójno. Tam ścigali się najmłodsi adepci dwóch kółek, fajnie że są takie gminy i tacy wójtowie jak pani Kasia Kukielska, którym się chce wspierać sport dzieci i młodzieży.

 

 

Comments are closed.