Najnowsze

GIANT I LIV ZAPRASZAJĄ NA SWOJE IMPREZY W MAJU

Kwiecień 30, 2016
GIANT I LIV ZAPRASZAJĄ NA SWOJE IMPREZY W MAJU
Event
0

 

W najbliższych tygodniach Giant i Liv będą partnerami szeregu imprez rowerowych.

 

1 maja, Bielsko-Biała

Enduro Trails

Serdecznie zapraszamy na długo wyczekiwane przez wszystkich miłośników dwóch kółek wydarzenie. Już 3 października w Bielsko-Białej ruszą zawody Enduro Trails. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że Enduro to od paru lat najszybciej rozwijający się trend w kolarstwie górskim. Dlaczego tak jest? Prawdopodobnie dlatego, że upatruje się w tej dyscyplinie swoistego powrotu do źródeł, do zwykłej eksploracji gór na rowerze, do jazdy tak po prostu, dla przyjemności, szybko w dół i skutecznie do góry. Atrakcyjność zawodów enduro polega na tym, że przypominają one codzienne przejażdżki ze znajomymi – łączą długą wycieczkę po górach i eksplorację pięknego terenu, ze ściganiem się na krótkich, najprzyjemniejszych do jazdy odcinkach. Zawody takie składają się zwykle z krótszych odcinków specjalnych, na których mierzony jest czas, i z dłuższych odcinków dojazdowych, które można pokonywać w znacznie wolniejszym tempie.

Giant Polska jest głównym sponsorem imprezy.

www.endurotrails.pl

 

7 maja, Kraków

Skandia Maraton Lang Team

7 maja w Krakowie odbędzie się druga edycja Skandia Maraton Lang Team 2016. Na Błoniach Krakowskich będzie można bawić się z całą rodziną, sprawdzić swoją kolarską formę i kibicować najlepszym zawodnikom walczącym o Puchar Polski w maratonach MTB.

Skandia Maraton Lang Team w Krakowie to najpopularniejsza edycja w całym kalendarzu Maratonów Rowerowych Lang Team. W zawodach regularnie padają rekordy frekwencji, a przed rokiem na Błoniach Krakowskich wystartowało ponad 1800 uczestników. Skandia Maraton Lang Team to impreza, która w Krakowie od razu została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników. Pierwsze zawody tego cyklu zorganizowano w 2011 roku.  W sobotę, 7 maja spotkamy się więc już po raz szósty.  Zawsze dopisuje szczęście do pogody. Baza maratonu na Błoniach Krakowskich i atrakcyjna trasa ściągają rzesze miłośników jazdy na rowerze.

Start i meta na Krakowskich Błoniach. Trasa szybka, miejscami trudna technicznie (Lasek Wolski). W środkowej części dystansów Medio i Grand Fondo wymagające zjazdy i podjazdy. Na początku i pod koniec maratonu jazda po asfalcie, ulicami miasta, w pozostałych częściach także drogi i ścieżki leśne oraz szutry i drogi polne. W Lasku Wolskim sporo podjazdów i zjazdów miejscami bardzo trudne technicznie. Dodatkowe utrudnienie to kamienie i korzenie na trasie.

Do udziału w zawodach można się zapisywać przez internet na stronie www.skandiamaraton.pl oraz www.maratonylangteam.pl do środy 4 maja. Zgłoszeń można będzie również dokonywać w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu dzień przed i w dniu zawodów.

Giant jest partnerem cyklu.

www.skandiamaraton.pl

 

15 maja, Olsztyn

Elemental Tri Series

To dobrze znany wszystkim miłośnikom triathlonu w Polsce cykl imprez. Inauguracja odbędzie się 15 maja 2016 roku w nowej i idealnie nadającej się do tego typu zawodów lokalizacji. Pływanie odbędzie się na Jeziorze Ukiel. Trasa kolarska i biegowa zostanie wytyczona na ulicach i ścieżkach miasta Olsztyn. Serce zawodów będzie stanowiło nowoczesne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel!

Giant jest sponsorem strategicznym cyklu.

www.triathlonseries.pl

 

21 maja, Gdańsk

Skandia Maraton Lang Team

To jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce. Od samego początku jest znany i lubiany wśród pasjonatów dwóch kółek. Dzięki niemu wiele osób spełniło swoje marzenia o kolarskim sukcesie, a jazda na rowerze się upowszechnia. W imprezie biorą udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Zgłaszają się i pojedynczy zawodnicy, i całe rodziny. Uczestnicy startują w 29 kategoriach wiekowych. Aby wziąć udział w Skandia Maraton Lang Team wystarczy mieć rower i kask, o resztę zadbają organizatorzy.

Dystanse rozgrywane są na tej samej rundzie, powtarzanej 1,2,3-krotnie. Trasa prowadzi po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w otoczeniu bukowych i sosnowych lasów. Przebiega drogami i ścieżkami leśnymi po morenowych wzgórzach z dużą liczbą interwałowych podjazdów. Zjazdy fragmentami trudne techniczne. W przypadku deszczu na fragmentach trasy może wystąpić błoto.

Giant jest partnerem cyklu.

www.skandiamaraton.pl

 

22 maja, Gdańsk

Tauron Lang Team Race

Kiedy w 2015 roku rozpoczynano organizację wyścigów szosowych dla amatorów – pod nazwą Tauron Lang Team Race – mało kto spodziewał się takiego zainteresowania. Tymczasem w pięciu edycjach wystartowało prawie trzy tysiące kolarzy amatorów! Dzięki kolarskiej pasji uczestników wyścigi cieszyły ogromną popularnością i mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej!

Zasady Lang Team Race pozostają takie same – to wyścigi, które promują kolarstwo szosowe i umożliwiają szosową rywalizację na najwyższym poziomie. Każdy będzie mógł wybrać spośród dwóch dystansów – Mini (40-70 km) oraz Maxi (80-120). Na krótszym dystansie mogą startować osoby w wieku od 16 lat, na dłuższym dorośli. W sumie rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych wśród kobiet.

Giant jest partnerem cyklu.

www.tauronlangteamrace.pl

 

22 maja, Piaseczno

Garmin Iron Triathlon

Pierwsza edycja tej triathlonowej imprezy w 2016 roku odbędzie się w Piasecznie. Niezwykły wzrost popularności triathlonu w Polsce sprawia, że tego typu zawody pojawiają się w Polsce w coraz szerszym wymiarze. Cykl Garmin Iron Triathlon jest rokrocznie kontynuowany z coraz większym rozmachem. Zawodnicy startują na dystansach 1/8 i ¼ ironmana. W imprezie może wziąć udział każdy chętny. Dzieci mogą wystartować w zawodach biegowych w trzech kategoriach wiekowych.

Giant jest sponsorem strategicznym cyklu.

http://www.irontriathlon.pl/

 

29 maja, Warszawa

Tauron Lang Team Race

W 2015 r. to była nowość w kolarskim kalendarzu, cykl wyścigów, który powstał w odpowiedzi na rosnącą popularność kolarstwa szosowego. Inauguracyjny sezon udowodnił, że Tauron Lang Team Race był strzałem w dziesiątkę i zasłużył na wielkie słowa uznania. Kolarze ścigali się na perfekcyjnie przygotowanych i całkowicie zamkniętych dla ruchu trasach. Dzięki temu każdy mógł się poczuć przez chwilę jak uczestnik zawodowego wyścigu Tour de Pologne. A licznie zgromadzeni kibice przeżywali ogromne emocje, bo rywalizacja była niezwykle zacięta, a niektórzy kolarze jechali z prędkością ponad 70 kilometrów na godzinę.

Giant jest partnerem cyklu.

www.tauronlangteamrace.pl

 

Comments are closed.