Najnowsze

GIANT I LIV ZAPRASZAJĄ NA SWOJE IMPREZY W LIPCU

Lipiec 2, 2016
GIANT I LIV ZAPRASZAJĄ NA SWOJE IMPREZY W LIPCU
Event
0

W najbliższych tygodniach Giant i Liv będą markować swoją nazwą szereg imprez rowerowych.

 

3 lipca, Stężyca

Garmin Iron Triatlon

Stężyca to gmina położona na Kaszubach, która już 3 lipca 2016 roku przywita setki triathlonistów! Niezwykle dziewicze tereny, urokliwe trasy, piękne krajobrazy, doskonałe drogi, a także bliskość natury, to tylko niektóre zalety tego etapu cyklu Garmin Iron Triathlon 2016. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się z dwoma dystansami: 1/4IM oraz 1/8IM. Nowością będzie możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie na „ćwiartce”, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Ponadto w Stężycy zostanią rozegrane również zawody dla dzieci i młodzieży Garmin Kids!

Stężyca, to gmina w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w centralnej części Pojezierza Kaszubskiego, leżąca między Jeziorem Raduńskim Górnym, a Jeziorem Stężyckim na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jest to idealne miejscem do aktywnego spędzania czasu.

Giant jest sponsorem strategicznym cyklu.

http://www.irontriathlon.pl/

 

12 lipca, Warszawa-Radzymin

73. Tour de Pologne UCI World Tour

Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 12 lipca w Radzyminie – małym mieście z wielką historią. Właśnie tu w 1920 roku stoczono jedną z kluczowych bitew wojny polsko-bolszewickiej. Radzymin wpisuje się więc w ideę przyświecającą tegorocznemu wyścigowi i jest jednym z wielu historycznych miejsc znajdujących się na trasie. W 73. Tour de Pologne wystartuje 18 najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams oraz siedem drużyn z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski. W sumie na starcie pojawi się 200 kolarzy. W ciągu siedmiu dni peleton pokona 1168 kilometrów, a zawodnicy będą walczyć na ośmiu lotnych premiach i 34 premiach górskich. Pierwszy dzień wyścigu to uroczyste otwarcie w Radzyminie i płaski etap z ośmioma technicznymi rundami po ulicach Warszawy. Prowadzą one między innymi przez Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przemieście i Plac Teatralny, na którym mieści się meta. Giant jest partnerem cyklu.

http://tourdepologne.pl

 

17 lipca, Elbląg

Garmin Iron Triathlon

W tegorocznym cyklu Garmin Iron Triathlon zawodnicy będą mogli zawitać w rejon, który z triathlonem kojarzy się już od wielu lat, lecz dopiero w 2016 roku impreza triathlonowa zagości tam po raz pierwszy. Mowa o mieście Elbląg, z którego wywodzi się niejeden mistrz polski i nie jeden reprezentant kraju w tej dyscyplinie. Wielki finał cyklu GIT odbędzie się 17 lipca, a triathloniści będą mieli do pokonania 2 dystanse: 1/4 Ironmana oraz 1/8 Ironmana. Ponadto w ćwiartce będzie można również wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

Giant jest sponsorem strategicznym cyklu.

http://www.irontriathlon.pl/

 

18-20 lipca, Zakopane-Bukowina Tatrzańska

Tour de Pologne Kobiet

To będzie kamień milowy w historii Tour de Pologne i całego polskiego kolarstwa. Po raz pierwszy na starcie naszego narodowego wyścigu staną panie. Przed nimi trzy etapy, a wszystko zacznie się w Zakopanem. Kolejnego dnia pojadą słynną pętlę wokół Bukowiny. Wszystko rozstrzygnie jazda indywidualna na czas. Takiego wyścigu jeszcze w świecie kolarstwa nie było. Gdy swoją rywalizację skończą panowie, na scenę wyjdą panie. A scena będzie ta sama – z godną oprawą, telewizyjnymi transmisjami i nagrodami z prawdziwego zdarzenia. Na zwyciężczynię czekać będzie samochód marki Hyundai. Pierwszy, historyczny start przed polskimi kibicami będzie jednocześnie bardzo ważnym sprawdzianem przed igrzyskami w Rio de Janeiro. Zaproszone zostaną nie tylko najlepsze ekipy świata, nie tylko wiodące zespoły z Polski, ale też reprezentacje narodowe. Układając trasę wyścigu Czesław Lang chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom zawodniczek. Będzie więc jeden trudny górski etap, nawiązujący do olimpijskiego wyzwania, będzie też jazda na czas.

Giant jest partnerem cyklu.

http://tourdepologne.pl/tdpkobiet

 

30-31 lipca, Krokowa

Krokowa Lang Team Maraton MTB

30 lipca zapraszamy do malowniczej gminy Krokowa. Trasa maratonu przebiega terenami leśnymi wokół Góry Zamkowej na tej samej rundzie powtarzanej 1,2 i 3 krotnie. Kolarze poruszają się głównie ścieżkami i drogami leśnymi. Trasa jest zróżnicowana technicznie – początek i końcówka płaskie i asfaltowe, środek trasy trudny technicznie z licznymi niedługimi pojazdami i zjazdami. Trudność mogą sprawić miejscami piaszczyste drogi, a w czasie opadów na fragmentach trasy może wystąpić błoto.

Położenie gminy jest jednym z największych atutów. Piaszczyste, szerokie plaże miejscowości wypoczynkowych: Dębek, Białogóry i Karwieńskich Błot przyciągają wczasowiczów spragnionych wody, słońca i gorącego piasku. Z jednej strony piękne plaże morskie, dostęp do jeziora Żarnowieckiego, czyste środowisko, z drugiej bliskość Trójmiasta i trasy S6 oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Żarnowiec.

Giant jest partnerem cyklu.

http://www.skandiamaraton.pl/

 

31 lipca, Blachownia

Elemental Tri Series

ELEMENTAL Triathlon Blachownia to impreza dla amatorów i wyczynowców. Pływanie odbędzie się na Jeziorze Blachownia, a tuż obok akwenu zostanie zlokalizowana strefa zmian. Trasa kolarska będzie rozegrana na płaskiej i szybkiej trasie, natomiast bieg będzie wytyczona na ścieżkach i alejkach miasta Blachownia.

Giant jest sponsorem strategicznym cyklu.

http://triathlonseries.pl

 

Comments are closed.