Najnowsze

FINAŁ PUCHARU POLSKI W TRIATHLONIE JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ!

Sierpień 18, 2016
FINAŁ PUCHARU POLSKI W TRIATHLONIE JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ!
Event
0

W niedzielę (21.08) Białymstoku rozpocznie się impreza finałowa z serii ELEMENTAL Triathlon. Giant jest sponsorem strategicznym cyklu.

21 sierpnia w Białymstoku odbędzie się finał Pucharu Polski w Triathlonie, który rozgrywany jest na dystansie sprinterskim w ramach cyklu Elemental Tri Series. Na listach startowych widnieją nazwiska ponad 500 zawodników. Do stolicy Podlasia przyjedzie grono najlepszych polskich triathlonistów, wśród których zobaczymy m.in. Jacka Krawczyka, Tomasza Marcinka, Kamila Damentkę – młodego zawodnika, który pokazał się z bardzo dobrej strony w ostatnim Pucharze Europy Seniorów w Malmo zajmując 22 miejsce, a także Małgorzatę Szczerbińską.

Mocna konkurencja

To właśnie w niedzielę okaże się, kto zostanie zwycięzcą klasyfikacji generalnej PP. Mocnym faworytem jest Jacek Krawczyk – tegoroczny medalista Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie olimpijskim i lider PP po trzech edycjach, a także Tomasz Marcinek, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie supersprinterskim i Młodzieżowy Mistrz Polski na dystansie sprinterskim, a także olimpijskim z 2014 roku, zajmujący obecnie drugie miejsce w „generalce”. Wśród kobiet możemy spodziewać się rywalizacji między Małgorzatą Szczerbińską, która prowadzi w klasyfikacji generalnej, a Aleksandrą Rudzińską, zajmującą drugie miejsce z różnicą niecałych trzech minut.

Finał w Białymstoku

ELEMENTAL Triathlon Białystok to impreza dla amatorów i wyczynowców. Pływanie odbędzie się na zbiorniku wodnym Dojlidy, a tuż obok akwenu zostanie zlokalizowana strefa zmian. Trasa kolarska będzie rozegrana na dwóch pętlach, natomiast biego będzie wytyczona na ścieżkach i alejkach miasta Białystok. Zawody w Białymstoku to impreza finałowa cyklu ELEMENTAL Tri Series 2016, której Giant jest sponsorem strategicznym.

Zawody w Białymstoku są ostatnią edycją tegorocznego cyklu Elemental Tri Series. Wcześniej triathloniści ścigali się w Olsztynie (15.05.2016), Augustowie (12.06.2016) oraz w Blachowni (31.07.2016) na jednym z trzech powyższych dystansów.

Więcej informacji na: www.triathlonseries.pl

Comments are closed.