Najnowsze

Dumoulinowi nie udaje się wygrać trzeciego etapu!

Lipiec 25, 2016
Dumoulinowi nie udaje się wygrać trzeciego etapu!
Ambasadorzy
0

Po jednodniowym odpoczynku i ciężkim alpejskim etapie, dziś przyszedł czas na indywidualną jazdę na czas pod górę. Tom Dumoulin na swoim rowerze Trinity Time Trial, wystartował jako jeden z głównych faworytów po niesamowitym zeszłotygodniowym zwycięstwie w czasówce na dystansie ponad 37 kilometrów.

Etap 18  indywidualna jazda na czas na odcinku górskim

Holenderski zawodnik pokonał 17 km pod górę z Sallanches do  Megève na swoim rowerze Trinity Advanced Pro TT, a na głowie miał kask Rivet TT. Dumoulin osiągnął najlepszy końcowy wyniki (31:04), ale żółtą koszulkę lidera zdobył Chris Froome, który umocnił swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej trzy dni przed końcem trzytygodniowego wyścigu.

„Uważam, że mój dzisiejszy występ był dobry, ale nie najlepszy,” powiedział Dumoulin, który wcześniej ustanowił najszybszy czas i zasiadł na ławce lidera na długi czas, gdy dziesiątki zawodników zmagało się z tym górskim odcinkiem, ale niestety nie zwyciężył. „Spędziłem sporo czasu na ławce lidera, ale podejrzewałem, że wygranie tego etapu nie będzie łatwe. To jest czasówka, podczas której trzeba ostro wspinać się w górę — może nie jest to najtrudniejszy odcinek jaki pokonywałem w swoim życiu, ale i tak jest o wiele bardziej wymagający niż poprzedni. Jestem nieco zawiedziony, ale z drugiej strony cieszę się z wyników jakie osiągnąłem podczas jazdy na czas i to się liczy.”

be1znazwy

Tom Dumoulin na Trinity Time Trial

Dzięki ucieczkom grupowym podczas tego największego wyścigu etapowego roku Dumoulin ma na koncie dwa wygrane etapy i drugie miejsce podczas Tour de France 2016. Wygrał zarówno czasówkę jak i etap szosowy z końcówką na szczycie góry i tym samym , dołączył do nielicznego grona zawodników, którym udało się wygrać poszczególne etapy podczas trzech najważniejszych wyścigów, tzn. poza wspomnianym już Tour de France, także Giro d’Italia i Vuelta a España.

Kolejny etap Tour de France odbędzie się w piątek, na kiedy zaplanowany jest kolejny etap górski, a w niedzielę impreza zakończy się w Paryżu.

Comments are closed.