Najnowsze

Zwycięstwo Giant-Alpecin w Tour of Hainan 2016

Październik 27, 2016
Zwycięstwo Giant-Alpecin w Tour of Hainan 2016
Ambasadorzy
0

Śpieszymy, aby podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami! Zespół Giant-Alpecin wykazał się doskonałą pracą grupową i przygotował idealny wyścig dla Maxa Walscheida podczas Tour of Hainan 2016. Młody i silny sprinter zademonstrował swoją moc i potencjał na kolejne wyścigi. Przed nim jeszcze wiele płaskich etapów do wygrania!

Etap 1: Wyścig na okrążenia – Xinglong, 88,3 km

Krótki etap o długości 88,3 km podczas którego zespół Giant-Alpecin kontrolował tempo wyścigu przez większość czasu.

Na poniższym zdjęciu, Tom Stamsnijder prowadzi peleton kontrolując stratę i goniąc za czołówką, aby wyścig mógł zakończyć się grupowym sprintem. Na innym zdjęciu nasz nowy i utalentowany kolarz wyczynowy – Max Walscheid był bliski swojego pierwszego zawodowego zwycięstwa, ale popełnił kardynalny błąd zbyt szybko podnosząc rękę w geście zwycięstwa. Kolarz po prawej stronie wyprzedził go na linii mety i Max dotarł na nią drugi zdobywając Zieloną Koszulkę. Pierwszy Etap to była bardzo dobra lekcja dla Maxa Walscheida, który później zmobilizował wszystkie swoje siły aż do samej mety i wygrał Trzeci Etap! To jego pierwsze wyczynowe zwycięstwo i pierwsza koszulka lidera!

2

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

Etap 2: Xinglong – Qionghai – Ding’an – Wenchang – Haikou 230,2 km

Podczas najdłuższego etapu wyścigu Hainan 2016, Max nosił zieloną koszulkę i miał nadzieję zająć pozycję lidera. Podczas tego długiego odcinka zespół Giant-Alpecin kontrolował tempo wspólnie z drugą drużyną. Także tym razem Tom Stamsnijder i Cheng Ji poprowadzili peleton kontrolując stratę i goniąc za czołówką, tak aby wyścig mógł zakończyć się jeszcze jednym grupowym sprintem. Ale podczas ostatnich sekund dwóch kolarzy z zespołu Astana przeszło do nagłego ataku. Max jechał za zawodnikami Lampre-Merida, zareagował zbyt wolno i po sprincie dotarł na metę na czwartej pozycji.

3

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

Etap 3: Haikou – Ding’an – Tunchang – Chengmai 208 km

Dziś zgodnie z programem odbył się Trzeci Etap Tour of Hainan. Ten wyścig o długości ponad 208 km odbywa się na stosunkowo płaskiej trasie. Dość wcześnie od peletonu oderwało się ośmiu kolarzy, ale na 16 km przed metą, zostali dogonieni i zespół poradził sobie doskonale trzymając się na czele peletonu.

Potem nastąpiło wiele ataków, ale peleton kontrolował sytuację i nie pozwolił nikomu na ucieczkę.

Zespół starał się jak tylko mógł, aby zachować pozycję na czele i wybrał idealny moment na sprint dla utalentowanego niemieckiego zawodnika Maxa Walscheida, któremu dzięki temu udało się zająć pierwsze miejsce.

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedenasty Tour of Hainan

Doroczny Tour of Hainan, to międzynarodowy wyścig kolarski przez Wyspę Hainan i wokół niej, który w tym roku odbywa się od 22 do 30 października. Weźmie w nim udział 20 zespołów, włączając w to 3 wyczynowe drużyny (Giant-Alpecin, Astana & Lampre-Merida)

Dystans do pokonania podczas Tour of Hainan w 2016 roku to 1 512 km, włączając w to 18 miast i powiatów w Prowincji Hainan. Impreza zostanie podzielona na dziewięć etapów.

Etap 4: Chengmai – Lingao – Danzhou

Data: 25.10, 2016 / Dystans: 159,4 km

Etap 5: Danzhou – Baisha – Changjiang

Data: 26.10, 2016 / Dystans: 184,9 km

Etap 6: Changjiang – Dongfang – Ledong – Wuzhishan

Data: 27.10, 2016 / Dystans: 198,1 km

Etap 7: Wuzhishan – Baoting – Sanya

Data: 28.10, 2016 / Dystans: 126,8 km

Etap 8: Sanya – Lingshui – Qiongzhong

Data: 29.10, 2016 / Dystans: 173 km

Etap 9: Qiongzhong – Wanning (Xinglong)

Data: 30.10, 2016 / Dystans: 145,5 km

 

Więcej informacji na stronie: http://www.tourofhainan.com/

Comments are closed.